مقالات و دانستنی‌ها

ایمپلنت فوری چیست؟
گروه: ایمپلنت | | تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 فروردین

ایمپلنت فوری چیست؟


پرسشی که این روزها زیاد مطرح میشود و در برخی سایت ها در مورد فواید و مزایای آن دو چندان می نویسند !

چگونه دندان با کامپوزیت ترمیم میشود؟
دلایل نیاز به ترمیم کامپوزیت دندان چیست؟ 
عوارض و معایب ترمیم کامپوزیت چیست؟ 

مراقبت از ترمیم های کامپوزیتی چگونه است؟ 


کاشت دندان با روش  ایمپلنت دندان بهترین و بادوام ترین راهکار جای گذاری دندان های از دست رفته  و بی دندانی است. ایمپلنت فوری دندان یک پایه فلزی از جنس تیتانیوم است که توسط دندانپزشک متخصص  فک و صورت یا متخصص پریو در استخوان فک کاشته می شود.

ایمپلنت دندان دانش و تکنولوژی جدیدی است که 40 سال از عمر آن نمی گذرد. فن آوری های کاشت دندان به طور مداوم در حال پیشرفت است. و فن آوری هایی چون " ایمپلنت دیجیتالی ایمپلنت دندان به کمک فن آوری دیجیتال کاشت دندان را سریعتر و دوره انتظار را کوتاه تر میکند.

 

 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  ایمپلنت دیجیتالی
 

   

"ایمپلنت دندان فوری"  روشی است که بلافاصله پس از کشیدن دندان ، ایمپلنت در فک قرار می گیرد.

مراحل کاشت ایمپلنت فوری دندان شامل قرار دادن پایه ایمپلنت، اتصال اباتمنت و تاج دندان می باشد. در روش متداول کاشت  ایمپلنت دندان بین مرحله اول و دوم یک دوره انتظار 3 تا 6 ماهه وجود دارد.

از ایمپلنت فوری دو مفهوم برداشت می شود :

۱.دندان را بکشیم و فیکسچر را بلافاصله قرار بدیم .

۲.دندان را بکشیم و فیکسچر را بلافاصله قرار بدیم و روکش  را هم قرار دهیم

موارد استفاده ازحالت دوم  خیلی بستگی به شرایط استخوانی و شرایط دهان و فک بسمار دارد و به طور معمول برای هر بیماری قابل انجام نیست ، پروتز کار شده  پروتز موقت بوده  و پروتز اصلی بعد از چند ماه قرار داده می شود .

بهترین روش درمان پس از ارزیابی دقیق دهان و دندان توسط " متخصص ایمپلنت دندان" انتخاب شده و در صورتیکه شرایط فک و استخوان برای  "کاشت دندان در یک روز"  و "ایمپلنت فوری"  مساعد نباشد، دندانپزشک متخصص  بلافاصله پس از کشیدن دندان ، "ایمپلنت فوری" را انجام نمی دهد.

 

ایمپلنت فوری

نمونه کار های ایمپلنت دکتر کامیار عباسی


سریعترین روش ایمپلنت فوری دندان


" ایمپلنت دندان"  رشته جوان و مهارتی کاملا تخصصی است. در  ابتدا شما می توانید برای کاشت ایمپلنت های دندانی از پرستودنتیست ماهر و با تجربه ای در تهران چون "دکتر کامیار عباسی" و "تیم متخصص در مطب گاندی" اطمینان حاصل کنید.

انتخاب،آماده سازی و انجام صحیح روش های مختلف ایمپلنت دندانی، به سال ها آموزش، تجربه، تدریس و کار تحقیقاتی نیاز دارد.

در مرحله بعد برای تعیین وضعیت ، فک ودهان  خود باید ویزیت  اولیه شده و یک معاینه پریودنتال انجام شود. برای عمل کاشت ایمپلنت دندان نیاز  به توده استخوانی کافی و بافت لثه مناسب  برای در بر گرفتن آن نیاز دارید. بنابراین  هر بیماری پریودنتال ممکن را قبل از واجد شرایط بودن برای کاشت ایمپلنت  ابتدا درمان کنید.

عمل جراحی ایمپلنت سریع ، می تواند به ازای نصب پایه ایمپلنت ، کمتر از یک یا دو ساعت طول بکشد. به طور معمول می توانید چندین کاشت را در یک جلسه انجام دهید .

تاج موقت بر روی فیکسچر قرار می گیرد، باید صبر کرد تا ایمپلنت به استخوان فک زیرین متصل شود که تا چند هفته طول می کشد.

قبل از قرار دادن تاج دائمی. بهبود کامل جراحی ایمپلنت وفرآیند آن نیازمند زمان بوده و ممکن است برای پیگیری روند ترمیم و استئواینگریشن استخوان به ایمپلنت نیاز به مراجعه و ویزیتهای بعدی داشته باشید ، اما فیکسچر ایمپلنت می تواند در "یک روز"  نصب شود .

 

 

 فیلم ایمپلنت فوری - ایمپلنت یک روزه 


روند کاشت ایمپلنت فوری چگونه است؟


پس از آمادگی و واجد شرایط بودن برای عمل ایمپلنت، از سرعت عمل و فرایند کاشت شگفت زده خواهید شد.

مقداری داروی بی حسی موضعی و احتمالاً آرام بخش تجویز و تزریق  می شود. جراح با ایجاد یک فلپ از طریق بافت لثه در جایی که دندان از دست رفته وجود دارد شروع می کند. بسته به نوع کاشت او ممکن است آن فلپپ را به استخوان فک نیز گسترش دهد .

روکش موقت  مناسب را می توان به سرعت در لابراتوار دندانپزشکی ساخت ، امروزه در بسیاری از موارد روکش موقت  همان روز ساخته می شود. اما ممکن است پس آزمایش اولیه لابراتوار نیاز به اصلاح  داشته باشد.

جراح  ممکن است برخی از دهان شویه ها و برخی دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه محافظت از کاشت در طی روند بهبود را به شما ارائه دهد. و در نهایت ، وقتی همه چیز کامل شد ، می توانید از روکش  و دندان های ایمپلنتی خود را دقیقاً مانند یک دندان معمولی و محکم  استفاده کنید، و از رنچ بی دندانی  رها شوید.

 

ایمپلنت فوری

نمونه کار ایمپلنت فوری دندان دکتر کامیار عباسی

 

مشاوره رایگان ایمپلنت فوری


برای آسوگی خاطر و اطمینان در انتخاب نوع درمان و برند مناسب ایمپلنت دندان از مشاوره رایگان تیم متخصص ایمپلنت در  "دندانپزشکی گاندی"  استفاده کنید.

اطلاعات و منابع بیشتر :Immediate loading implants: review