مقالات و دانستنی‌ها

ایمپلنت یک روزه و سوالات متداول درباره ایمپلنت فوری
گروه: ایمپلنت | | تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 آذر

ایمپلنت یک روزه و سوالات متداول درباره ایمپلنت فوری

ایمپلنت یکروزه دندان در واقع به چه معنی است؟

شما در ایمپلنت دندان یکروزه در همان روزی که عمل جراحی را انجام می دهید، در همان روز هم با دندان ها و لبخندی جدید از مطب خارج می شوید.

 البته باید هشدار داده شود که در ابتدا یک سری دندان های موقت دریافت می کنید تا پایه های ایمپلنت شما التبام یابند. التیام یافتن کامل در ایمپلنتی موفقیت آمیز بسیار مهم است. پس از آنکه ایمپلنت ها بطور کامل در استخوان فک شما جوش خورد، دندان های دائمی چسبانده می شوند. از این لحظه به بعد می توانید از مزایای دندان های ایمپلنت شده بطور کامل لذت ببرید.

ایمپلنت یکروزه دندان ها در مقایسه با ایمپلنت به روش قدیمی

تمامی مراحل ایمپلنت یکروزه دندان ها همگی در یک مرکز واحد انحام شده و در مقایسه با ایمپلنت به سبک قدیمی که در مطب دندانپزشک محلی شما انجام میشود تجربه و روند متفاوتی خواهد بود. تفاوت های این دو روند :

روند ایمپلنت به روش قدیمی

دندانپزشکان  معمولا در مطب خود تجهیزات مورد نیاز طراحی دندان های ترمیمی و ایمپلنت را ندارند. 

دندانپزشک معمولا سفارشات خود را به بیرون می فرستد و یا شما را به  جراحان دهان و دندان دیگر ارجاع می دهد که مستلزم رفتن به مطب های دیگر است.  بنابراین تعداد دفعات مراجعه بیشتر، در این روند کاشت ایمپلنت زمان بیشتری می برد.

روش ایمپلنت یکروزه دندان

"مطب تخصصی دندانپزشکی گاندی"   یک مرکز  کامل ایمپلنت با تمام امکانات در یکجا است. این بدان معناست که جراحان فک و دندان، و متخصصین ایمپلنت همگی در یک مکان واحد در دسترس شما عزیزان قرار دارد .

در روز انجام ایمپلنت، جراح فک و دندان  طی یک عمل جراحی، ایمپلنت ها را صحیح و سالم در فک شما جای می دهد. 

"طراحی خط لخند"  و "لبخند زیبا " را   در نمونه کارها و درمان های  این سایت مشاهده و مقایسه کنید.

 

سوالات متداول درباره ایمپلنت فوری  یا یکروزه دندان 

جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

آیا در همان روز جراحی دندان های دائمی خواهم داشت؟

آیا واقعا در  یک روز لبخندی جدید خواهم داشت؟

زمانبندی جراحی ایمپلنت دندان به چه شکل است؟

آیا انجام ایمپلنت های یکروزه ایمن است؟

قیمت ایمپلنت یکروزه چقدر است؟

بهترین  و مطمنن ترین مرکز ایمپلنت یکروزه در تهران کجا است؟جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول می کشد؟

معمولا ایمپلنت هر یک دندان  کمتر از نیم ساعت طول می کشد و ایمپلنت چند دندان می تواند تا یک ساعت زمان ببرد. ایمپلنت کل فک که به آن ایمپلنت full arch نیز میگویند ، می تواند بین دو تا سه ساعت به طول انجامد. 

 

آیا در همان روز جراحی دندان های دائمی خواهم داشت؟

اینجا جایی است که ایمپلنت یکروزه ممکن است کمی مبهم به نظر برسد. پاسخ خیر است، اما در روز جراحی با دندان های موقت و یک لبخند زیبا از مطب خارج می شوید. قبل از اینکه فک شما بتواند قدرت تحمل تعداد زیادی تاج دندان را پیدا کند و بتوانیم به یک ایمپلنت کاملا موفق دست یابیم، نیاز به زمان کافی برای التیام یافتن دارد. 

دندان های موقت شما در ایمپلنت تمام فک  همانجا برای شما طراحی می شوند که با ست کامل دندانهایی که مختص شما و فک شماست از مطب خارج شوید. تا زمانی که دندان های موقت در دهان شماست، باید از رژیم غذایی تعیین شده پیروی نمایید، البته دندان های موفت شما  ظاهری کاملا طبیعی دارند و لبخند زیبایی به شما می بخشند. به محض اینکه فک شما بطور کامل التیام یابد، دندان های دائمی در دهان شما جایگزین می شوند و دوباره می توانید سیب، بادام، استیک و هر آنچه که مایل باشید را گاز زده و میل کنید.

 

 
 

 

آیا واقعا طی یک روز لبخندی جدید خواهم داشت؟

بله! یکی از مزایا مشاوره و انتخاب  "مرکز تخصصی دندانپزشکی گاندی"   این است که شما به متخصصین ارشد ایمپلنت  و اساتید بروز دانشگاهی  در یک مکان واحد دسترسی دارید. 

اگر یک ایمپلنت کامل فک انجام شود ، می توانیم یک ست دندان موقت تا هفته اول بعد از جراحی به شما ارایه بدهیم. 

اگر یک یا چند دندان را ایمپلنت کنید، به شما دندان های متحرک موقت جهت حفظ زیبایی  ارایه میشود. 

مطمئن باشید از مطب ما بدون لبخندی کامل و زیبا خارج نمی شوید. اصلا نگران نباشید، ما مراقبتان هستیم.

 

زمانبندی ایمپلنت دندان به چه صورت است؟

زمانبندی روش ایمپلنت یک یا چند دندان

کل مرحله برای ایمپلنت یک یا چند دندان از ابتدا تا انتها حدود شش ماه تا یک سال به طول می انجامد که بیشتر این زمان صرف جوش خوردن ایمپلنت ها به فک می شود. ما در طی این زمان به شما دندان های متحرک موقت می دهیم تا قسمت خالی قابل رویت در دهان شما وجود نداشته باشد. اگر در وضعیت شما نیاز به انجام پیوند یا کشیدن دندان باشد، شاید چهار تا شش ماه به این جدول زمانبندی اضافه شود.

 

زمانبندی روش ایمپلنت کل فک یا ایمپلنت چهارگانه

کل مرحله برای انجام ایمپلنت کل فک یا ایمپلنت چهارگانه از ابتدا تا انتها حدود هشت ماه طول می کشد که بیشتر این زمان صرف جوش خوردن ایمپلنت ها به فک می شود. 

در طی این زمان شما دندان های موقتی خود را  در  دهان دارید. مانند هر جراحی دیگری، زمان نقاهت هر فرد ممکن است سریع تر یا کند تر باشد.

آیا انجام ایمپلنت یکروزه دندان ها ایمن هستند؟

ایمپلنت یکروزه دندان ها اگر توسط دندانپزشک متخصص، زبده  و با تجربه انجام شوند، روشی بسیار ایمن برای جایگزینی دندان ها شما هستند. به نجربه در "مطب تخصصی دندانپزشکی گاندی"   "به ندرت مشکلی پیش می آید، ولی اگر هم اتفاق افتاد، بسیار جزئی بوده و به آسانی رفع می شوند."

دکتر کامیار عباسی متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت و زیبایی  تا کنون  هزاران  واحد ایمپلنت موفق انجام داده که بیش از 97% آنان کاملا موفقیت آمیز بوده اند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره پزشکان مجموعه ما و بررسی صلاحیت آنان به درباره پزشکان این وبسایت مراجعه فرمایید.


نمونه کار ایمپلنت دکتر کامیار عباسینمونه کارهای ایمپلنت | دکتر کامیار عباسی متخصص پروتز های دندانی

 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  ایمپلنت دیجیتالی
 

 

قیمت انجام ایمپلنت های یکروزه دندان چقدر است؟

هزینه ایمپلنت یکروزه  دندان  بستگی به تعداد دندانهایی دارد که نیاز به کاشت دارند و البته  به نوع ایمپلنت انتخابی بستگی دارد.  برای معاینه دقیق بهتر است مشاوره حضوری با متخصص ایمپلنت انجام شود.

بطور کلی  قیمت ایمپلنت یک روزه ، حدود ۳۰ درصد گرانتر  از ایمپلنت با روش غیر فوری و عادی  می باشد.

 

بهترین  و مطمنن ترین مرکز ایمپلنت یکروزه در تهران کجا است؟ 

"مطب تخصصی دندانپزشکی گاندی" مجهز به مدرنترین و با کیفیت ترین دستگاه های روز دنیـا در زمینه استریلیزاسیون و کنترل عفونت می باشـد و با استفاده از نوین ترین تکنیک های علم دندانپزشکی، بهترین و کارا ترین درمــــان ها با مدرن ترین تجهیزات در محیطی خلوت و با آرامش ارایه و به انجام می رســـاند. 

تمامی درمــــان های تخصصی دندانپزشکی و ایمپلنت و زیبایی در این مطب توسط متخصصین و اســاتید دانشگاه های کشور در کنار کادری با تجـربه و متعهد انجام میشود.

لبخند زیبا تجربه ای آسان و بی نقص  ارمغان ما به  بیماران است..