خدمات ایمپلنت

جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی
گروه: ایمپلنت | | تاریخ انتشار: چهارشنبه 03 دی

جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی

جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی

در حالت معمول کاشت ایمپلنت دندان به طور کامل، چندین ماه زمان نیاز دارد. ابتدا که دندان صدمه دیده کشیده میشود ممکن است دندانپزشک صلاح ببیند مدتی صبر کنید تا زخم محل کشیدن دندان بهبود یابد.

سپس ایمپلنت جایگذاری میشود. در مرحله جایگذاری ایمپلنت، پایه تیتانیومی آن که شبیه به یک پیچ کوچک است در داخل سوراخی که در استخوان فک ایجاد شده است، جای میگیرد. سپس لثه بخیه میشود و چند ماه منتظر می مانید تا استخوان به سطح ایمپلنت کامل جوش بخورد و ایمپلنت از استحکام و ثبات قابل قبولی برخوردار شود.

در آخر تاج دندان که معمولا یک روکش دندان است بر روی ایمپلنت متصل میشود. در این مرحله شما پس از چند ماه صاحب دندان ایمپلنتی میشوید که میتوانید از آن استفاده کنید.

 

ایمپلنت دندان جلو

 

اما با پیشرفت تکنولوژی و تکنیکها، اکنون روش ایمپلنت فوری نیز به کار گرفته میشود که در آن نیازی نیست چند ماه صبر کنید تا جای خالی دندان در دهانتان پر شود.

در روش ایمپلنت فوری، دندان آسیب دیده کشیده میشود و در همان روز، ایمپلنت به جای آن کار گذاشته میشود. جالب اینجاست که میتوان در همان روز کار بارگذاری ایمپلنت را هم انجام داد به این معنی که پس از این که سوراخی در استخوان فک ایجاد میشود و پایه ایمپلنت در داخل آن قرار میگیرد، اباتمنت متصل شده و از ایمپلنت جایگذاری شده قالب گیری میشود.

اگر از قالب گیری دیجتالی استفاده شود کار به سرعت و با دقت بالا پیش میرود و فورا اسکن آماده میشود تا ترمیم نهایی ساخته شود.

با استفاده از دستگاه تراش دیجیتالی، میتوان کار ساخت ترمیم را نیز بلافاصله پس از طراحی نرم افزاری روکش دندان، شروع کرد. دستگاه روکش دندان سرامیکی را از یک تکه بلوک سرامیکی میتراشد و آماده میکند.

سپس دندانپزشک کار نهایی مانند پولیش ترمیم را انجام داده و آن را روی ایمپلنت نصب میکند.

 

ایمپانت دندان

 

توجه داشته باشید تمامی مراحل کشیدن دندان، جراحی جایگذاری ایمپلنت، ساخت ترمیم و متصل کردن آن به ایمپلنت به صورت سریع و تنها ظرف یک یا دو جلسه انجام میشود. 

در نتیجه تنها ظرف یک روزتا یک هفته صاحب دندان میشوید و دیگر جای دندان در دهانتان خالی نیست. 

توجه داشته باشید این روکش دندان موقتی است و برای پر کردن جای خالی به خصوص در مورد دندانهای جلو استفاده میشود و نمیتوانید از آن برای جویدن غذا استفاده کنید. پس از چند ماه که ایمپلنت به استخوان فک جوش خورد، روکش نهایی برایتان متصل میشود.

اگر میخواهید ایمپلنت فوری بگذارید، باید با متخصص ایمپلنت مشورت کنید تا ببینید شرایط لازم برای انجام این روش را دارید یا خیر.