خدمات دندانپزشکی زیبایی

درمان های زیبایی دندان
گروه: زیبایی | | تاریخ انتشار: دوشنبه 01 دی

درمان های زیبایی دندان

درمان های زیبایی دندان 

در دندانپزشکی زیبایی یک درمان بسیار پرکاربرد و محبوب، استفاده از روکشهای زیبایی برای زیبایی لبخند است. انواع مختلف روکشهای زیبایی دندانها برای مقاصد مختلف و شرایط متفاوت بیماران طراحی شده است.

 

انواع درمان های زیبایی 

 

-         لمینت

لمینت روکشی است که بر روی سطح جلوی دندان چسبانده میشود. جنس آن از سرامیک دندانپزشکی و بسیار مقاوم است. لمینت سرامیکی در مقابل لکه و تغییر رنگ بسیار مقاوم است .

 

-         کامپوزیت

کامپوزیت در واقع نوعی مواد ترمیمی در دندانپزشکی است که برای اهداف مختلف از جمله ترمیم و زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد. از کامپوزیت به عنوان لمینت فوری نیز استفاده میشود.

به این ترتیب که سطح جلوی دندان به رزین کامپوزیت آغشته شده و سپس با تاباندن نوعی نور آبی خاص، کامپوزیت سخت میشود و یک لایه سفید رنگ زیبا مشابه مینای دندان ایجاد میکند. از کامپوزیت برای سفید کردن پر کردگی دندان، ترمیم ترکها و لب پر شدگیها و بستن فاصله بین دندانها نیز استفاده میشود.

 

 

-         روکش دندان

روکش دندان یک کلاهک شبیه به تاج دندان است که روی دندان قرار داده میشود تا به جای تاج دندان، نقش ایفا کند. روکش دندان انواع مختلف دارد. 

روکش سرامیکی یا چینی یکی از بهترین انواع روکش دندان است که برای دندانهای جلو که به زیبایی بیشتری نیاز دارند استفاده میشود.

روکش سرامیکی فلزی شکلی مشابه روکش سرامیکی دارد اما با اسکلت فلزی در داخل، تقویت شده است.

روکش تمام فلزی بیشتر برای دندانهایی استفاده میشود که تحت فشار زیادی هستند و باید تقویت شوند و از طرفی زیبایی شان هم اهمیت چندانی ندارد.

عمر روکش دندان های امروزی بیش از 10 سال است. این روکش ها در مقابل ضربه و فشار مقاومت بیشتری نسبت به گذشته دارند و از نظر زیبایی و طراحی بهبود یافته اند.

اگر میخواهید دندانهای خود را زیباتر کنید، با دندانپزشک مشورت کنید تا با بررسی وضعیت، بهترین روش مناسب شرایط شما را توصیه نماید.