مقالات و دانستنی‌ها

لبخند زیبا و دندانپزشکی زیبایی
گروه: زیبایی | | تاریخ انتشار: سه شنبه 15 تیر

لبخند زیبا و دندانپزشکی زیبایی

 

لبخند جذاب و زیبا یک سرمایه اجتماعی است.

تحقیقات نشان می دهد لبخند شما بیش از هر چیزی در اولین برخورد مورد توجه قرار میگیرد، لبخندتان حتی بیشتر از موها،  آنچه که پوشیده‌اید و یا گفته‌اید به خاطر می‌ماند.

افرادی که لبخندهای جذابی دارند با هوش‌تر، موفق‌تر، دوست داشتنی‌ تر و قابل اعتمادتر به نظر می آیند. در زمان شروع  یک ارتباط موفق بیش از هر چیز جذب یک لبخند خوب می‌شوند. 

به طور خلاصه، ظاهر لبخند شما به اندازه سلامت دندان های شما مهم است و ما آن را به همان اندازه جدی می گیریم.

اگر از لبخند خود راضی نیستید، ما می توانیم به شما برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب کمک کنیم، لبخندی که دوست داشته باشید،  هر لحظه آن را نمایان سازید و از داشتنش خوشحال باشید

 برای یادگیری اینکه چگونه یک دندانپزشک زیبایی می تواند لبخند شما را بهبود بخشد ، لطفاً همراه ما باشید ..

 

 


فیلم لبخند زیبا و دندانپزشکی زیبایی

 

شکایات رایج دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی تکنیک ها و فناوری هایی را برای مقابله با بسیاری از رایج ترین شکایات مردم از لبخند خود ایجاد کرده است، مانند:

تغییر رنگ دندانها

دندانهای تراش خورده یا ترک خورده

دندانهای کوچک یا بدفرم

ناهماهنگی های لبخند شما

وجود فاصله یا دندانهای نا مرتب 

دندانهای از دست رفته

  با پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی،  شما به طور معمول نه تنها یک گزینه، بلکه چندین گزینه برای بهبود ظاهر دندان های خود دارید.

 ما می توانیم در مورد مزایا و محدودیت های هر یک با شما صحبت کنیم تا بتوانید بهترین درمان ممکن را داشته باشید.

 

تغییر رنگ دندان‌ها

دو دلیل عمده برای تغییر رنگ دندان وجود دارد و دندانپزشکی زیبایی برای هر دو راه حل‌هایی دارد. بیشتر اوقات، دندان‌ها به دلیل لکه های سطحی تغییر رنگ می دهند. این لکه ها معمولاً ناشی از رنگ موجود در مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و سایر مواد است. سفیدکردن دندان برای درمان و ترمیم  این نوع لکه‌ها به خوبی پاسخگوست.

در مواقع دیگر ممکن است تغییر رنگ از داخل دندان ایجاد شود. می تواند به دلیل ضربه یا مشکلات رشد باشد. برای این نوع تغییر رنگ، بهتر است دندان را با ترمیمهایی مانند روکش های پرسلن یا تاج دندان بپوشانید.

 

نمونه کار زیبایی دکتر کامیار عباسی

نمونه کار زیبایی دندان دکتر کامیار عباسی

 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  کامپوزیت دندان
 

   

دندان های تراش خورده، ترک خورده، کوچک یا ضعیف

اگر از شکل دندانهایتان ناراضی هستید، یا به دلایل مختلفی از جمله مدل و  نحوه رشد آنها یا به دلیل آسیب و ضربه دیدن  دندهایتان ظاهرو اندازه مناسبی ندارند، دندانپزشکی زیبایی با کمک روکشهای پتمام سرامیک بسیار کمک کننده خواهند بود و  با استفاده از این روکشها مشکلات ظاهری دندانهایتان رفع خواهد شد.

 

روش انتخابی برای ترمیم مشکلات ظاهری دندانها بسیار مهم است در برخی موارد ممکن است روشهایی به کار رود که آسیب بیشتری به دندان و ساختار دندان وارد سازد از این رو به تغییر شکل دندان های شما. در برخی موارد ، آسیب به دندان ممکن است ساختار دندان را به خطر بیندازد یا تغییرات در شکل دندان نیاز به پشتیبانی ساختاری بیشتری دارد. در این موارد تاج دندان توصیه می شود.

اگر حفره ها عامل آسیب دیدن دندان شما شده‌اند،

 روشهای اینلیز و آنلیز می تواند گزینه ای طولانی مدت و با ظاهری طبیعی برای جلوگیری از پوسیدگی و بازیابی دندان باشد. 

ما همچنین ترمیم  همرنگ دندان را پیشنهاد می‌کنیم.

وجود فاصله بین دندان ها یا نا مرتب بودن دندان ها

دو روش اصلی دندانپزشکی زیبایی برای رسیدن و ترمیم  شکافها، شکستگی‌ها، کج شدن دندانها پرس شدنشان  وجود دارد. 

ابتدا می توان دندان ها را با کمک روکشهای چینی و یا تاج دندان به صورت صاف در آورد.

 این روش در صورت محدود بودن فاصله یا زمانی که تنها یک فاصله کوچک وجوددارد، یا در صورت وجود سایر مشکلات دندان مانند تغییر رنگ یا هنگامی كه می خواهید مشكل را در یک مدت زمان محدود رفع کنید توصیه می‌شود.

 

رویکرد دیگر دندانپزشکی زیبایی ارتودنسی است که شامل روشهایی مانند بریس و Invisalignمیشود، در این رویکرد دندان‌ها حرکت داده می‌شوند و به صورتی کاملا صاف و در یک ردیف قرار میگیرند. لبخندهای شش ماهه نیز یکی دیگر از گزینه‌هایی با نتیجه سریع است.

 

نمونه کار زیبایی دکتر کامیار عباسی

نمونه کار زیبایی دندان دکتر کامیار عباسی

 

دندانهای از دست رفته

دندانپزشکی زیبایی سه گزینه اصلی برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته دارد: پروتزهای دندان، پل های دندانی و ایمپلنت های دندانی. ایمپلنت های  دندان بهترین گزینه موجود است و در اکثر شرایط بهترین نتیجه عملکردی ، و  زیبایی را دارد.

دندانپزشکی زیبایی در بسیاری مواقع نیاز به آگاهی کامل ازساختار عصبی عضلانی فک و صورت دارد  تا انجام کار زیبایی با کمترین آسیب به عملکرد این سیستم عصب و عضلانی فک انجام شود