مقالات و دانستنی‌ها

5 روش مفید دندانپزشکی زیبایی که باید در مورد آنها بدانید
گروه: زیبایی | | تاریخ انتشار: یکشنبه 28 شهریور

5 روش مفید دندانپزشکی زیبایی که باید در مورد آنها بدانید

 

  

دندانپزشکی زیبایی روشی برای مراقبت حرفه‌ای از دهان است که بر بهبود ظاهر دندان‌ها  تمرکز دارد. اگرچه روشهای دندانپزشکی زیبایی معمولاً انتخابی هستند اما برخی موارد درمانی نیز مزایای ترمیمی را ارائه می دهند. با رایج ترین روش ها و نحوه عملکرد آنها آشنا شوید. 

1. اینله‌ها و آنله‌ها

این عمل زیبایی دندان به پر کردن غیر مستقیم نیز معروف است که توسط آزمایشگاه دندانپزشکی انجام می‌شود. زمانی استفاده می شوند که دندان دارای پوسیدگی خفیف تا متوسط باشد و یا ساختار دندان برای حمایت از پرکردگی کافی نباشد.  

به شرطی که آسیبی به کاسپ دندان وارد نشود، آنله مستقیما روی سطح دندان قرار می‌گیرد. با این حال وقتی کاسپ یا قسمت قابل توجهی از دندان آسیب می بیند دندانپزشک ممکن است از یک روکش برای پوشاندن کل سطح دندان استفاده کند. 

اینله‌ها و آنله‌ها زمانی از طلا ساخته می شدند در حال حاضر در آزمایشگاه دندانپزشکی از کامپوزیتی از مواد چینی یا سرامیکی ساخته می‌شوند و با سیمان چسبنده به دندان‌ها متصل می‌شوندمورد استفاده آنها برای تقویت دندان‌ها، بازگرداندن شکل آنها و جلوگیری از هرگونه پوسیدگی یا خرابی بیشتر است. 
اینله هل و آنله ها

 

2. باندینگ کامپوزیت 

باند کامپوزیت به ترمیم دندان‌های پوسیده،  آسیب دیده یا تغییر رنگ داده با استفاده از موادی شبیه به رنگ مینای دندان اشاره دارد. دندانپزشک  پوسیدگی دندان را برطرف می‌کند و سپس کامپوزیت را روی سطح دندان قرار می‌دهد و سپس قبل از درمان با نور شدید ، آن را به شکل مناسب  درمی‌آورد. این روش که به آن "باندینگ" نیز می گویند به طور موثر آسیب دندان را می پوشاند و ظاهر یک دندان سالم را در جای خود نشان می‌دهد. باندینگ یکی از ارزان ترین روش های دندانپزشکی زیبایی است که برای بیماران مبتلا به پوسیدگی دندان، ترک خوردگی و لبه های فرسوده وجود دارد. 

باندینگ کامپوزیت دندان


نمونه کار های کامپوزیت | دکتر کامیار عباسی

نمونه کار های کامپوزیت | دکتر کامیار عباسی

3. روکش دندان 

روکش های دندانی که معمولا از سرامیک درجه پزشکی ساخته می شوند ، کلاه های سفارشی هستند که روی دندان های طبیعی شما قرار می گیرند. آنها بسیار واقع بینانه به نظر می رسند و می توانند مشکلات زیبایی متعددی را حل کنند ، از دندان های کج گرفته تا مینای ترک خورده یا آسیب دیده تا شکاف های قابل توجه بین دو دندان. دندانپزشک با استفاده از چسب دندان روکش را در قسمت جلویی هر دندان قرار می دهد. 

روکش دندان

 

4. سفید کننده دندان 

سفید کردن دندان یکی از رایج ترین روش های زیبایی دندان است. می توان آن را در مطب دندانپزشکی و اعلب در یک ویزیت  انجام داد. متخصص بهداشت دندان ابتدا پلاک، تارتار و بقایای دیگر را از سطح هر دندان خارج کرده و ظاهر طبیعی آن را بازیابی می‌کند. سپس دندان‌ها را می توان با یک ماده سفید کننده سفید کرد تا سایه ای روشن تر از این رنگ اصلی به دست آید. 

 

5. ایمپلنت

از ایمپلنت‌های دندانی برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده استفاده می‌شوددر این روش دندانپزشک یک پیچ کوچک تیتانیومی را در فک و در محل دندان از دست رفته وارد می‌کند که به عنوان تکیه‌گاه تاج عمل می‌کند. این ایمپلنت‌ها تقریبا از دندان‌های طبیعی اطراف قابل تشخیص نیستند

هنگامی که استخوان و بافت حمایتی با ایمپلنت ترکیب می‌شوند، به طور دائمی در جای خود محکم می‌شوند. در این زمان نیاز است بیماران در دوره کاشت ایمپلنت و پس از اتمام مراحل کاشت با پاک کردن پلاک‌ها و بقایای موادغذایی به بهداشت دهان و دندان خود بسیار توجه کنند. 

ایمپلنت دندان

 


اگر
شما در حال بررسی روشهای زیبایی دندانپزشکی هستید،  لازم است با یک دندانپزشک و متخصص زیبایی دندان مشورت کنید تا به طور خاص گزینه مورد علاقه شما را ارائه دهد

 

نمونه کار های ایمپلنت | دکتر کامیار عباسی

نمونه کار ایمپلنت دکتر کامیار عباسی

برای دریافت بهترین روش درمانی مناسب شما از مشاوره رایگان ما در مطب دندانپزشکی تخصصی گاندی استفاده کنید. 

دکتر کامیار عباسی متخصص پروتز دندانی و ایمپلنت و زیبایی ، شما را در پیدا کردن بهترین و مناسب‌ترین روش راهنمایی می‌کند.

فیلم روش های مفید دندانپزشکی زیبایی