ایمپلنت دیجیتالی

ایمپلنت دندان به کمک فن آوری دیجیتال ( ایمپلنت دندان دیجیتال ) چیست؟


کاشت دندان  با کمک فن آوری های دیجیتال  از شگفتی های دندانپزشکی مدرن و امروزی است .
جراحی ایمپلنت  با کمک فن آوری های دیجیتال با هدف ایجاد کمترین و دقیق ترین شکاف ممکن در لثه و فک طراحی شده است.
اکنون با روش های جدید کاشت دندان ، دندانپزشکان می توانند سریعتر و راحت تر از گذشته عمل ایمپلنت را انجام دهند. جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال (که به آن جراحی ایمپلنت ناوبری دیجیتال نیز گفته می شود) از یک شبیه سازی سه بعدی رایانه ای برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت رشته های عصبی استفاده می شود.
در حین انجام عمل  جراحی دندانپزشکی ، طبق یک راهنمای دقیق، اطمینان حاصل می شود که آسیبی به بافت های عصبی یا دندانهای اطراف وارد نشود
نظرسنجی های انجام شده نشانگر رضایت بیشتر و راحتی بیشتر  بیماران از ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال نسبت به ایمپلنت متعارف یا سنتی می باشد.


عمل کاشت ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال


در جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری  دیجیتال با استفاده از یک شبیه ساز و مدل سازی کامپیوتری سه بعدی، شرایط استخوانی و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی مشخص می شود.
با داشتن این اطلاعات دقیق و راهنما ، یک دندانپزشک ایمپلنت متخصص می تواند با ایجاد دقیق ترین و کوچک ترین برش ها جراحی را انجام دهد.
از آنجایی که جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال بر ایجاد کوچک ترین برش های ممکن تمرکز دارد، در مقایسه با روش های سنتی کاشت ایمپلنت درد بسیار کمتری  احساس و طول درمان کوتاه تری خواهد داشت.


 جراحی با حداقل برش چگونه  است ؟


جراحی با کمترین برش  یا مینیمال ایده ای است که برای کاهش درد ، ناراحتی و کوتاه کردن زمان بهبودی بیماران با حداقل برش ها  پیاده سازی می شود. در ایمپلنت های دندانی برای کاشت دندان با کمک فن آوری دیجیتال حد اقل برش ایجاد شده و تعداد بخیه ها کمتر خواهد بود.

تکنبک جراحی  با حداقل برش بطور قابل توجهی میزان خونریزی و تورم بعد از جراحی دندان را کاهش می دهد .
 از طرف دیگر ، دندانپزشک عمومی باید  فلپ جراحی را به میزان زیادی کنار بزنند  تا موقعیت اعصاب و وضعیت استخوان را بررسی کند.

 

 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  ایمپلنت فوری | ایمپلنت فوری یا سریع چیست؟
 


آیا درد از سایر جراحی های ایمپلنت دندان کمتر است؟


درجراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال به حداقل برش نیاز هست. در روش دیجیتال از عکس  CBCT برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت رشته های عصبی استفاده می شود.  
در جراحی کاشت دندان با روش سنتی یا متعارف ، فلپ باید در تمام طول محل قرار گیری ایمپلنت کنار زده شود و نیاز به ایجاد یک برش بزرگ در امتداد لثه ها تا استخوان  است .
 با کمک فن آوری دیجیتال حفره ای به اندازه کافی کوچک برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد شده که نیاز به بخیه زدن را کمتر میکند . این نه تنها دوره بهبودی را کوتاه کرده ، بلکه خطر تورم ، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد.
معمولاً کل جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال در هر 1 تا 2 ایمپلنت دندان حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.
به همین دلیل اکنون بسیاری از بیماران به جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال روی آورده اند


ایمپلنت دیجیتالی

ایمپلنت دیجیتال

 

 
مطالب بیشتر در مورد ایمپلنت دیجیتال :  مقاله ایمپلنت دیجیتال
 

مزایای کاشت دندان های دیجیتال و ایمپلنت های دندانپزشکی دیجیتال:کاشت دندان با روش ایمپلنت بهترین گزینه برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و با تکنولوژی جدید دیجیتال کاشت بهتر ، ساده تر و سریعتر  می شود.
دندان های جایگزین های جذابی خواهید داشت که دقیقاً مانند دندان های طبیعی به نظر رسیده ،کیفیت و  کارایی بالا دارند.
در این روش  جراحی سریع و راحت که فقط 15 دقیقه طول  می کشد ، به سه بار مراجعه به مطب گاندی  نیاز خواهید داشت.
در مورد خدمات ایمپلنت دندان هر کونه یرسش و یا ابهامی دارید . لطفا با متخصصان ما  در مرکز دندانیزشکی گاندی تماس بگیرید.

 

 
در روش  ایمپلنت دیجیتالی دندانپزشک نیاز به برش  لثه تا استخوان برای بررسی  عصب های ناحیه جراحی را ندارد.
در ایمپلنت دیجیتال کمترین و  کوچک ترین برش ها  انجام شده ، این برشها به قدری کوچک است که به بخیه نیاز نمی باشد، در نتیجه خونریزی و تورم ناحیه جراحی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.
ایمپلنت دیجیتال در  زمان کوتاهی  انجام شده و بیمار کمترین استرس را دارد.
 

 

فیلم ایمپلنت دیجیتال

 

 

زیبایی دندان

مشاهده ویدئو

همه چیز درباره ایمپلنت دندان

مشاهده ویدئو
تاثیر سیگار بر لثه و ایمپلنت‌های دندانی | تاریخ انتشار: یکشنبه 02 آذر

تاثیر سیگار بر لثه و ایمپلنت‌های دندانی

مصرف دخانیات ارتباط نزدیکی با بیماری‌های لثه مانند پریودنتیت دارد. لثه افراد سیگاری سطح بالاتری از باکتری‌های بیماری‌زا را میزبانی می کند و در عین حال از توانایی دفاعی کمتری برای مقابله با حمله باکتری‌ها برخوردار است، سیگاری‌ها شانس بیشتری برای ابتلا به پریودنتیت دارندکه باعث از بین رفتن استخوان در اطراف دندان ها و در نتیجه حرکت و از دست دادن دندان‌ها می‌شود.

ادامه مطلب
سفید کردن دندانها | تاریخ انتشار: یکشنبه 02 آذر

سفید کردن دندانها

سفید کردن دندانها در مطب دندانپزشک، روشی بسیار سریع و موثر و در عین حال ایمن برای سفید کردن دندانهاست. در مقایسه با محصولات سفید کننده دندان که از داروخانه میتوانید تهیه کنید، محصولاتی که دندانپزشک استفاده میکند قدرت بیشتری داشته و ظرف یک ساعت رنگ دندانها را روشنتر میکند.

ادامه مطلب
کاشت ایمپلنت دندان یک مرحله ای یا دو مرحله ای؟ | تاریخ انتشار: یکشنبه 02 آذر

کاشت ایمپلنت دندان یک مرحله ای یا دو مرحله ای؟

بهترین راه جایگزینی دندان آسیب دیده یا پر کردن جای خالی دندان، ایمپلنت دندان است که راه حلی دائمی برای این معضل می باشد.

ادامه مطلب