ایمپلنت دیجیتالی

ایمپلنت دندان به کمک فن آوری دیجیتال ( ایمپلنت دندان دیجیتال ) چیست؟


کاشت دندان  با کمک فن آوری های دیجیتال  از شگفتی های دندانپزشکی مدرن و امروزی است .
جراحی ایمپلنت  با کمک فن آوری های دیجیتال با هدف ایجاد کمترین و دقیق ترین شکاف ممکن در لثه و فک طراحی شده است.
اکنون با روش های جدید کاشت دندان ، دندانپزشکان می توانند سریعتر و راحت تر از گذشته عمل ایمپلنت را انجام دهند. جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال (که به آن جراحی ایمپلنت ناوبری دیجیتال نیز گفته می شود) از یک شبیه سازی سه بعدی رایانه ای برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت رشته های عصبی استفاده می شود.
در حین انجام عمل  جراحی دندانپزشکی ، طبق یک راهنمای دقیق، اطمینان حاصل می شود که آسیبی به بافت های عصبی یا دندانهای اطراف وارد نشود
نظرسنجی های انجام شده نشانگر رضایت بیشتر و راحتی بیشتر  بیماران از ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال نسبت به ایمپلنت متعارف یا سنتی می باشد.


عمل کاشت ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال


در جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری  دیجیتال با استفاده از یک شبیه ساز و مدل سازی کامپیوتری سه بعدی، شرایط استخوانی و موقعیت قرار گیری رشته های عصبی مشخص می شود.
با داشتن این اطلاعات دقیق و راهنما ، یک دندانپزشک ایمپلنت متخصص می تواند با ایجاد دقیق ترین و کوچک ترین برش ها جراحی را انجام دهد.
از آنجایی که جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال بر ایجاد کوچک ترین برش های ممکن تمرکز دارد، در مقایسه با روش های سنتی کاشت ایمپلنت درد بسیار کمتری  احساس و طول درمان کوتاه تری خواهد داشت.


 جراحی با حداقل برش چگونه  است ؟


جراحی با کمترین برش  یا مینیمال ایده ای است که برای کاهش درد ، ناراحتی و کوتاه کردن زمان بهبودی بیماران با حداقل برش ها  پیاده سازی می شود. در ایمپلنت های دندانی برای کاشت دندان با کمک فن آوری دیجیتال حد اقل برش ایجاد شده و تعداد بخیه ها کمتر خواهد بود.

تکنبک جراحی  با حداقل برش بطور قابل توجهی میزان خونریزی و تورم بعد از جراحی دندان را کاهش می دهد .
 از طرف دیگر ، دندانپزشک عمومی باید  فلپ جراحی را به میزان زیادی کنار بزنند  تا موقعیت اعصاب و وضعیت استخوان را بررسی کند.

 

 
این مقاله را هم مطالعه کنید:  ایمپلنت فوری | ایمپلنت فوری یا سریع چیست؟
 


آیا درد از سایر جراحی های ایمپلنت دندان کمتر است؟


درجراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال به حداقل برش نیاز هست. در روش دیجیتال از عکس  CBCT برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت رشته های عصبی استفاده می شود.  
در جراحی کاشت دندان با روش سنتی یا متعارف ، فلپ باید در تمام طول محل قرار گیری ایمپلنت کنار زده شود و نیاز به ایجاد یک برش بزرگ در امتداد لثه ها تا استخوان  است .
 با کمک فن آوری دیجیتال حفره ای به اندازه کافی کوچک برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد شده که نیاز به بخیه زدن را کمتر میکند . این نه تنها دوره بهبودی را کوتاه کرده ، بلکه خطر تورم ، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد.
معمولاً کل جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال در هر 1 تا 2 ایمپلنت دندان حدود 15 تا 20 دقیقه طول می کشد.
به همین دلیل اکنون بسیاری از بیماران به جراحی ایمپلنت با کمک فن آوری دیجیتال روی آورده اند


ایمپلنت دیجیتالی

ایمپلنت دیجیتال

 

 
مطالب بیشتر در مورد ایمپلنت دیجیتال :  مقاله ایمپلنت دیجیتال
 

مزایای کاشت دندان های دیجیتال و ایمپلنت های دندانپزشکی دیجیتال:کاشت دندان با روش ایمپلنت بهترین گزینه برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و با تکنولوژی جدید دیجیتال کاشت بهتر ، ساده تر و سریعتر  می شود.
دندان های جایگزین های جذابی خواهید داشت که دقیقاً مانند دندان های طبیعی به نظر رسیده ،کیفیت و  کارایی بالا دارند.
در این روش  جراحی سریع و راحت که فقط 15 دقیقه طول  می کشد ، به سه بار مراجعه به مطب گاندی  نیاز خواهید داشت.
در مورد خدمات ایمپلنت دندان هر کونه یرسش و یا ابهامی دارید . لطفا با متخصصان ما  در مرکز دندانیزشکی گاندی تماس بگیرید.

 

 
در روش  ایمپلنت دیجیتالی دندانپزشک نیاز به برش  لثه تا استخوان برای بررسی  عصب های ناحیه جراحی را ندارد.
در ایمپلنت دیجیتال کمترین و  کوچک ترین برش ها  انجام شده ، این برشها به قدری کوچک است که به بخیه نیاز نمی باشد، در نتیجه خونریزی و تورم ناحیه جراحی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.
ایمپلنت دیجیتال در  زمان کوتاهی  انجام شده و بیمار کمترین استرس را دارد.
 

 

فیلم ایمپلنت دیجیتال

 

 

همه چیز درباره ایمپلنت دندان

مشاهده ویدئو

ایمپلنت فوری یا سریع چیست؟

مشاهده ویدئو
جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی | تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اردیبهشت

جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی

در حالت معمول کاشت ایمپلنت دندان به طور کامل، چندین ماه زمان نیاز دارد. ابتدا که دندان صدمه دیده کشیده میشود ممکن است دندانپزشک صلاح ببیند مدتی صبر کنید تا زخم محل کشیدن دندان بهبود یابد.

ادامه مطلب
بهترین برند ایمپلنت کدامست؟ | تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اردیبهشت

بهترین برند ایمپلنت کدامست؟

سوال متداول و عام بهترین برند و برترین های ایمپلنت دندان کدام است و اختلاف قیمت بین سازنده های امریکایی ، سویسی ، اروپایی و کره ایی در چیست؟

ادامه مطلب
لمینت | تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اردیبهشت

لمینت

لمینت دندان راه حل ساده ای برای پوشاندن عیوب دندانها و زیباتر کردن لبخند استو لمینت پوشش نازکی است که روی سطحی از دندان که دیده میشود، قرار میگیرد. این پوشش شبیه به دندان واقعی است

ادامه مطلب