بلیچینگ آفیس و خانگی دندان

 

بلیچینگ آفیس و خانگی دندان

 تعداد افرادی که دندان های سفید و درخشان در دهان دارند بسیار معدود است،و اکثر افراد بطور معمول یا با افزایش سن دندان هایشان تغییر رنگ می دهد،اگر شما هم معتقد هستید که ماندگارترین تصویر در ذهن مخاطب لبخند زیبا و دلنشین است انجام بلیچینگ یکی از روش های بدون عوارض و ارزان برای بهبود رنگ دندان هایتان است.

اگر قرار است برای چیزی زندگی خود را خرج کنیم ، بهتر آن است که آنرا خرج لطافت یک لبخند و یا نوازشی عاشقانه کنیم .شکسپیر

 

بلیچینگ دندان

بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها یکی از شایع‌ترین روش‌های بکارگرفته شده در دندانپزشکی زیبایی است. با اینکه داروهای سفیدکنندهٔ دندان زیادی را بدون نسخه می‌توان از داروخانه‌ها تهیه کرد، ولی موارد سفیدکننده‌ای که دندانپزشک بکار می‌برد، ماندگاری و سفیدکنندگی بیشتری را برای دندان‌های زرد زنگ به وجود می‌آورد. میزان سفید شدن دندانها در روش بلیچینگ، به جنس دندان و رنگ مینای دندان بیمار بستگی دارد و رنگ دندانها یک تا دو درجه سفید تر می شود.(منبع ویکی پدیا)

 بلیچینگ آفیس و خانگی دندان

 

روش انجام بلیچینگ در مطب

بلیچینگ روشی است که رنگ دانه های دندان را که بر اثر مرور زمان یا بطور موروثی بد رنگ و کدر بوده اند را روشن می کند.برای انجام بلیچینگ  در مطب (Office Bleaching)  ابتدا دندانپزشک می بایست دندانها را بررسی نمایید در صورت تجویز به انجام بلیچینگ می بایست،در صورت پوسیدگی و یا نیاز به جرمگیری دندان ها را درمان و پاکسازی نماید.

سپس با استفاده از یک محافظ لثه ها یا ژل محافظ لثه را پوشانده تا در معرض مواد بلیچینگ قرار نگیرند،بعد قالب دندانی روی دندانها قرار می گیرد و ژل سفید کننده روی دندانها کشیده می شود.برای مراقبت از چشمان شما در برابر اشعه عینک محافظ برای شما استفاده می شود.

در مرحله بعد با توجه به نوع بلیچینگ با لیزر یا بدون لیزر، اشعه به ژل سفید کننده حدود 20 تا40 دقیقه تابیده می شود.انجام بلیچینگ در مطب برای اثر گذاری بالا بهتر 2 تا 3 جلسه متناوب تکرار شود.که تعداد جلسات به نظر متخصص زیبایی برای هر فرد متفاوت است.

 

روش انجام بلیچینگ در خانه

برای انجام بلیچینگ در خانه (Home Bleaching) در جلسه اول پس از مشاوره قالبی از دندانهای شما تهیه می شود،و در جلسه بعدی قالبی (تری بلیچینگ)  مناسب برای دندانهای شما توسط لابراتور ساخته شده و به شما بهمراه مواد سفید کننده تحویل داده می شود.سپس طبق دستور پزشک یکبار در روز به مدت۳تا ۸ ساعت در داخل دهان باشد، از حدود یک هفته کم کم تاثیر بلیچینگ پدیدار می شود .

 

سفید کردن دندانها

 

تفاوت های بلیچینگ آفیس و خانگی دندان

بلیچینگ در مطب به دلیل استفاده از مواد قوی تر تاثیر بیشتر دارد اما بلیچینگ در خانه را باید حداقل 2 هفته هر روزه انجام شود تا تاثیر مشاهده شود.

بلیچینگ در خانه به دلیل استفاده از مواد ضعیف تر برای افرادی که حساسیت های دهانی دارند بسیار روش مناسبی است.اما بلیچینگ در مطب به دلیل استفاده از ژل های قوی تر سفید کننده امکان ایجاد حساسیت های دندانی بیشتر است.

ماندگاری بلیچینگ در خانه به دلیل طولانی بودن زمان استفاده بیشتر است،در صورتی که دوام بلیچینگ در مطب به نسبت پایین تر است.زمانی که شخص هر دو روش را توامان انجام دهد نتیجه بهتر و رضایت بیشتر را از روشن شدن رنگ دندان ها خواهد داشت.

 

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

برای ماندگاری بیشتر سفیدی دندانها رعایت بیشتر و دقیق بهداشت دهان و دندان اهمیت زیادی دارد همچنین:خورکی ها با رنگ بالا مانند:چای،قهوه،نوشابه،تمشک و ... مصرف نکنید و یا بعد از میل نمون سریعا دندانها را بشویید.مصرف سیگار و دخانیات را قطع کنید.

 

سوالات متداوال مراجعین مطب گاندی:

 

بلیچینگ دندان محدودیت سنی دارد؟

انجام بلیچینگ برای افراد زیر 16 سال،بیماران حاد قلبی،خانم های باردار،مادران شیرده و افرادی که حساسیت های شدید دارند ممنوع می باشد.

 

بلیچینگ دندان چه عوارضی دارد؟

در صورتی که انجام بلیچینگ تحت نظر دندانپزشک انجام شود عوارض خاصی برای فرد ندارد،گاهی تا چند روز دندان به سرما و گرما حساس می شوند که پس از چند روز رفع می شود.

 

بلیچینگ آفیس و خانگی دندان

 

میزان ماندگاری بیلیچینگ چقدر است؟

 ماندگاری بلیچینگ کاملا بستگی به رعایت و مراقبت های بهداشتی توسط فرد و تعداد و نحوه انجام بلیچینگ داردهمچنین جنس دندان ها عامل تعیین کننده ای برای ماندگاری اثر بلیچینگ است.

 

چسب های سفید کننده دندان مفید هستند؟

در حال حاضر محصولات زیادی برای سفید کردن دندانها در داروخانه ها بدون تجویز دندانپزشک ارائه می شود.که می بایست برای نتیجه گیری تعداد جلسات زیادی از محصول را استفاده کرد که با توجه به نتیجه نا معلوم می بایست هزینه زیادی پرداخت شود.

بهتر است قبل از خرید اینگونه محصولات با دندانپزشک متخصص زیبایی مشورت کنید،و ایشان با توجه به وضعیت دندان های شما بهترین روش درمانی را پیشنهاد دهد.

 

هزینه بلیچینگ در مطب چقدر است؟

برای سفید کردن دندان بلیچینگ ارزان ترین و سریع ترین روش موجود است.هزینه بلیچینگ به نحوه انجام کار،تعداد جلسات،نوع متریال استفاده شده و اینکه همزمان بلیچینگ در مطب و منزل انجام شود،بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه بلیچینگ دندان با ما در تماس باشید.

 

برای مشاوره تخصصی دندانپزشکی در مطب گاندی با دندانپزشکان متخصص زیبایی با ما در تماس باشید.

همه چیز درباره ایمپلنت دندان

مشاهده ویدئو

زیبایی دندان

مشاهده ویدئو
تکنولوژیهای نوین در روند درمان ایمپلنت های دندان | تاریخ انتشار: یکشنبه 02 آذر

تکنولوژیهای نوین در روند درمان ایمپلنت های دندان

موفقیت ایمپلنت دندان نیاز به در نظر گرفتن جزئیات دقیقی دارد که بسیاری از آن را تنها با تکنولوژیها و روشهای جدید میتوان براورده کرد.

ادامه مطلب
جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی | تاریخ انتشار: یکشنبه 02 آذر

جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی

در حالت معمول کاشت ایمپلنت دندان به طور کامل، چندین ماه زمان نیاز دارد. ابتدا که دندان صدمه دیده کشیده میشود ممکن است دندانپزشک صلاح ببیند مدتی صبر کنید تا زخم محل کشیدن دندان بهبود یابد.

ادامه مطلب
درمان های زیبایی دندان | تاریخ انتشار: یکشنبه 02 آذر

درمان های زیبایی دندان

در دندانپزشکی زیبایی یک درمان بسیار پرکاربرد و محبوب، استفاده از روکشهای زیبایی برای زیبایی لبخند است. انواع مختلف روکشهای زیبایی دندانها برای مقاصد مختلف و شرایط متفاوت بیماران طراحی شده است.

ادامه مطلب