دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی

انجام روش های زیبایی دندان بین مردم سراسر جهان محبوبیت زیادی پیدا کرده است، و هر روزه به متقاضیان انجام آن افزوده می شود.

رشته دندانپزشکی زیبایی از رشته های جدید در شاخه دندانپزشکی است که به معنای واقعی تلفیق بین علم و هنر است، تمرکز این رشته بر روی خلق و ایجاد یک لبخند زیبا برای مراجعه کننده خود می باشد،که شامل: فرم زیبای دندان،رنگ دندان، نظم ظاهری، شکل لثه و... می باشد.

از آنجایی که لبخند زیبا تاثیر زیادی در جذابیت چهره دارد، متخصص دندانپزشک زیبایی برای شما یک لبخند زیبا طراحی و اجرا می کند، تا افرادی که در حین لبخند زدن به دلیل فرم بد شکل دندان یا بد رنگ بودن دندانها دست هایشان را جلوی دهان می گیرند با اعتماد به نفس لبخند بزنند.در رابطه با اهمیت لبخند آبراهام لینکلن می گوید: " لبخند بیش از چند لحظه دوام ندارد ولی خاطره آن جاودانی است "

 

تخصص زیبایی دندان

دندانپزشکی زیبایی شاخه‌ای است که به بهبود عملکرد و ظاهر دندان‌های فرد می‌پردازددندانپزشکی، آمیزه‌ای از هنر و علم است که باعث ایجاد زیبایی ظاهری (زیبایی‌شناسی)، سلامت دندان‌ها و سایر زمینه‌های مرتبط می‌شود.

 دو تخصص وجود دارد که رابطهٔ تنگاتنگی با دندانپزشکی زیبایی دارد و توسط انجمن دندانپزشکان آمریکا(ADA) به رسمیت شناخته شده و آن هم تخصص‌های ارتودنسی و تخصص پروتزهای دندانی (Prosthodontists) است که تحصیل در هر کدام از این رشته‌ها نیاز به مدرک دندانپزشکی عمومی دارد و میانگین سه سال طول می‌کشد. (منبع ویکی پدیا)

 

دندانپزشک زیبایی

 

انواع روش ها در دندانپزشکی زیبایی

·        سفید کردن دندان(بلیچینگ): یکی از روشهای سفید کردن دندان است که توسط دندانپزشک انجام می شود و برای تغییر رنگ دندانی که در اثر سیگار،عادات بد غذایی و عدم رعایت بهداشت دندانها به وجود می آید مناسب است.

·        اصلاح طرح لبخند: بهم ریختگی یا نا مرتبی دندانها،اصلاح نسبت طول و عرض دندانها،عدم یکسان بودن لبه دندانها و فاصله بین دندانی را اصلاح وبازسازی می نماید.

·        لمینیت یا لامینیت دندان: یک لایه هم رنگ دندان است که فرم نامناسب، فاصله نامناسب میان دندانها بد رنگی دندان  را اصلاح می کند.همچنین افرادی که شکستگی و لب پر شدگی در ردیف های جلویی دندان دارند می توانند از لمینیت دندان استفاده کنند.

·        ونیر کامپوزیت: پلیمری هم  رنگ دندان  است که توسط دندانپزشک زیبایی بر روی دندان گذاشته می شود.

·        روکش زیبایی: بر روی دندانهای که بر اثر حادثه یا پوسیدگی سطح دندان از دست رفته باشد اما ریشه دندان سالم مانده باشد،بجای تاج دندان قرار می گیرد.

·        لیفت لثه: برای افرادی مناسب است که اصلاحا لبخند لثه ای دارند،که نسبتا طول دندان آنها به ارتفاع لثه متناسب نبوده و با برداشتن بخشی از لثه نمای دندانها مشخص می شود.

·        ایمپلنت دندان: زمانی انجام می شود که شخص بخواهد جای خالی دندان یا دندان پوسیده خود را با ایمپلنت پر کند،و از نظر دوام و زیبایی بهترین روش برای دندان از دست رفته می باشد.

           تفاوت لمینیت سرامیکی با لمینیت کامپوزیتی:برای انتخاب این دو روش درمان بهترین تصمیم این است که             انتخاب روش درمان را به دندانپزشک خود واگذار کنید و ایشان با توجه به بررسی وضعیت شما بهترین                 روش درمان را به شما پیشنهاد می دهد.

 

انواع روش ها در دندانپزشکی زیبایی

 

لمینت کامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر همانند مواد هم رنگ دندان است که توسط متخصص دندانپزشک زیبایی طی یک جلسه توسط دندانپزش زیبایی بر روی دندانها با قلم مخصوص قرار می گیرد سپس با نور دستگاه لایت کیور کامپوزیت سخت می شود.

تبحر دندانپزشک عامل تععین کننده ای در اجرای زیبای لمینیت کامپوزیت است،که این تبحر و تجربه عامل تعیین کننده ای در هزینه انجام کار می باشد. این روش برای بهم ریختگی های خفیف یا متوسط دندان مناسب است.در صورت آسیب دیدن ترمیم دندان توسط دندانپزشک انجام می شود..

لمینیت سرامیکی از جنس سرامیکی است و توسط دندانپزشک زیبایی قالب گیری می شود و لمینیت ها در لابراتور ساخته می شود.و با حداقل تراش ممکن بر روی دندان ها قرار می گیرند.و از مقاومت وثبات رنگ بیشتری برخوردار هستند.در صورت آسیب و شکستگی روکش باید مجددا ساخته شود.از نظر زیبایی و ظرافت بسیار به دندان طبیعی شبیه است.

 

مراحل انجام لمینیت دندان:

·        مشاوره و معاینه تخصصی توسط دندانپزشک زیبایی

·        آماده سازی  دندان

·        قالبگیری از دندانهای که نیاز به لمینیت دارند،ارسال به لابراتور تخصصی دندانپزشکی

·        امتحان لمینیت بر روی دندان

·        چسباندن لمینت بر روی دندان

"این مراحل طی دوتا سه هفته و دو تا سه جلسه حضوری انجام می شود. "

 

لمینیت دندان برای چه کسانی مناسب نیست:

·        افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کننند.

·        افرادی که پوسیدگی های وسیع دندانی دارند.

·        افرادی که بیماری لثه و لثه ضعیفی دارند.

·        افرادیکه عفونت های دهانی و لثه دارند.

·        افرادی که ساییدگی شدید در سطح دندانها دارند.

·        افرادی که بیمارهای مفصلی دارند.

·        افرادی که دندان قروچه می کنند.

 

سوالات متداول مراجعین دندانپزشکی زیبایی در مطب تخصصی گاندی:

 

پس از انجام لمینیت یا کامپوزیت مراقبت خاصی لازم است؟

روکش های زیبای هم ممکن است مانند دندان طبیعی تغییر رنگ دهد،رعایت بهداشت دهان و دندان طبق برنامه بهداشتی متخصص دندانپزشک،ملاحظه در مصرف خوراکی های با رنگ بالا مانند قهوه،و مراجعه جهت چکاپ و بررسی توسط متخصص دندانپزشک زیبایی.

 

 اگر روکش زیبایی شکست چه باید کرد؟

خونسردی خود را حفظ کنید،روکش را در بسته ای مناسب نگهداری کنید و به دندانپزشکتان مراجعه نمایید،در صورتی که گم شد یا بهمراه غذا وارد معده شد به دندانپزشک خود مراجعه کنید،اگر روکش کامپوزیت باشد پزشک برای شما دندان آسیب دیده را ترمیم می کند و در صورتی که لامینیت باشد روکش دندان قالبگیری می شود و توسط لابراتور دندانپزشکی برای شما ساخته می شود.

 

دندانپزشکی زیبایی

 

هزینه لمینیت دندان و قیمت ونیر سرامیکی چقدر است؟

قیمت لمینیت نسبت به کامپوزیت دندان بالاتر است(حدود دو برابر) و برای دندانهای جلو مورد استفاده قرار می گیرد.برای اطلاع دقیق هزینه ها،نحوه پرداخت و مشاوره تخصصی با ما تماس داشته باشید.

 

برای انجام لمینیت دندان تراش می خورد؟

لمینیت دندان کمترین تراش را به مینای دندان و ساختار دندان می زند ،انتخاب متخصص دندانپزشکی با سابقه کاری موفق تضمین کننده سلامت دندان شما است.

 

انجام لمینیت دندان درد دارد؟

میزان درد در حین کار و چسباندن لمینیت ها نزدیک به صفر است و این روش از جمله در مانهای بدون درد در دندانپزشکی است،گاهی مشاهده شده است که در هفته اول انجام لمینیت بعضی از اشخاص نسبت به سرما و گرما حساسیت های دردناک را تجربه کرده اند که پس از طی چند روز کاملا بر طرف می شود.

 

انجام خدمات دندانپزشکی زیبایی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و بهترین متریال دندانپزشکی در مطب تخصصی گاندی توسط دکتر کامیار عباسی انجام می شود.

  • متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت و زیبایی دندان
  • فلوشیپ پروستو ایمپلنت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  • هیئت علمی دانشگاه

 

 

ایمپلنت فوری یا سریع چیست؟

مشاهده ویدئو

زیبایی دندان

مشاهده ویدئو
طراحی لبخند چیست؟ | Smile Design | تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اردیبهشت

طراحی لبخند چیست؟ | Smile Design

هیچ چیز از یک لبخند زیبا با دو ردیف دندان سفید خیره کننده‌تر نیست. مطالعات نشان می‌دهند که لبخند زدن تأثیر مثبت مستقیمی بر خلق و خوی افراد دارد و بر انتقال دهنده های عصبی در مغز تأثیر می‌گذارد و احساسات خوب را تحریک می کند.

ادامه مطلب
جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی | تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اردیبهشت

جایگزینی سریع با پروتز در ایمپلنت های دندانی

در حالت معمول کاشت ایمپلنت دندان به طور کامل، چندین ماه زمان نیاز دارد. ابتدا که دندان صدمه دیده کشیده میشود ممکن است دندانپزشک صلاح ببیند مدتی صبر کنید تا زخم محل کشیدن دندان بهبود یابد.

ادامه مطلب
لبخند زیبا و دندانپزشکی زیبایی | تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 اردیبهشت

لبخند زیبا و دندانپزشکی زیبایی

لبخند شما بیش از هر چیزی در اولین برخورد مورد توجه قرار میگیرد، لبخندتان حتی بیشتر از موها، آنچه که پوشیده‌اید و یا گفته‌اید به خاطر می‌ماند. ظاهر لبخند شما به اندازه سلامت دندان های شما مهم است...

ادامه مطلب